Jaki wybrać prezent na komunię dla dziewczynki?

Wartościowe pamiątki komunijne

Nie da się ukryć, że Pierwsza Komunia Święta jest dla wielu dzieci jednym z najważniejszych w ich życiu wydarzeń. Na pewno uroczysta ceremonia to jedno. Drugie to dosyć wystawne w naszym kraju obchodzące przyjęcie rodzinne, a co za tym idzie prezenty. Jeśli chodzi o prezenty na komunię dla chłopca i dziewczynki to nie powinno wśród nich na pewno zabraknąć książek. Warto wybrać książki dla dzieci na komunię niezwykle wartościowe oaz także przepięknie ilustrowane. Znajdziemy wiele książek z religijnym akcentem, ale także niezwykle ładnie wydane atlasy oraz popularnonaukowe książki dla dzieci. Musimy pamiętać o tym, że nawet po latach kiedy już dzieci są dorosłe, to potrafią wymienić wszelkie tytuły książek, które otrzymali w tym jakże szczególnym dniu. Dlatego też książkowy prezent wybieramy starannie.

Pierwsze propozycje

Dzieci nie rozumieją zawsze co się kryje pod wykutymi na pamięć przykazaniami boskimi. Dlatego też książka – Boże drogowskazy dla chłopców od Tadeusza Rucińskiego będzie strzałem w dziesiątkę. Książka ta w zrozumiały oraz prosty sposób wyjaśnia religijne zagadnienia. Dzięki niej dzieci tak naprawdę odkrywają sens przykazań bożych, które właśnie są drogowskazami, które wskazują drogę do postępowania właściwego oraz życia w miłości oraz przyjaźni. Świetną książką jest także – Jezus daje samego siebie. Autorką jest Beata Kołodziej. Jest to książka wydana przepięknie, która będzie idealną pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Zawiera wiele zdjęć, ilustracji, a nawet rebusy i krzyżówki. Jednak jej wartością najważniejszą są fragmenty listów Jana Pawła II, które są skierowane do dzieci. W książce znajdziemy także wiersze autorki.

Równie ciekawa propozycja

Również genialną propozycją jest książka pod tytułem Niezwykła Uczta. Można powiedzieć, że jest to naprawdę pięknie ilustrowany album, który zawiera słowa Jana Pawła II dla dzieci. Album zawiera także modlitwy oraz do tego umożliwia zamieszczenie życzeń, wklejanie chociażby zdjęć oraz innych elementów. To wszystko sprawia, że będzie to książka naprawdę osobista dla chłopca obdarowanego. Jako goście powinniśmy dać z siebie wszystko, aby dziecko komunijne było zadowolone w pełni. Okazuje się, że nie wystarczy wydać majątku na prezenty, aby dziecko było zadowolone. Najważniejsze jest to, aby prezent był odpowiednio dobrany. Właśnie to jest najważniejsze. Musimy zatem się troszkę przyłożyć, a prezenty będą udane.

Zaproszenie plik wektorowy utworzone przez studiogstock - pl.freepik.com