Jaki warto wybrać prezent na komunię dla dziewczynki?

Należy mieć świadomość że zakup prezentu na Pierwszą Komunię Świętą jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Można zaobserwować jednak, że z roki na rok coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o kupieniu dziecku książki. Jaki prezent będzie najlepszym rozwiązaniem?

“Pierwsza komunia z Białą kokardą”

Warto wiedzieć, że już od prawie 10 lat jedną z najpopularniejszych książek kupowanych na Pierwszą Komunię Świętą jest “Pierwsza komunia z białą kokardą”. Koniecznie trzeba podkreślić, że pozycja została napisana przez księdza Jana Twardowskiego. Opublikowana została już w 2009, ale nadal nie traci na ważności. Ponadto autor książki prosi czytelników, by praktycznie każda osoba, które czeka na Pierwszą Komunię Świętą zadała sobie bardzo istotne pytanie “Kto przychodzi, do kogo i dlaczego?”. Pomoże to bowiem zrozumieć, dlaczego omawiany sakrament jest tak ważny, dla każdej osoby, która wierzy w Boga. Osoby, które są zainteresowane kupieniem książki muszą się liczyć z wydaniem kwoty 25 złotych.

Marcelino Chleb i Wino. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej (+ DVD)

Jest to świetny pomysł na prezent na komunię dla dziewczynki. Warto wiedzieć, że we wspomnianym zestawie można znaleźć bardzo ładnie opracowaną książkę z licznymi kolorowymi obrazkami, co na pewno będzie w stanie przykuć uwagę dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej. Ponadto dziewczynka w komplecie otrzyma również płytę DVD. Będzie mogła tym samym spokojnie obejrzeć film “Marcelino chleb i wino”, który wyreżyserował Luigi Comencini. Warto wiedzieć, że bajka ma bardzo dużą liczbę fanów praktycznie na całym świecie. Dzieci będą mogły oglądać ją razem ze swoimi rodzicami. Ponadto dziewczynka najprawdopodobniej będzie zainteresowana upodobnieniem się do głównego bohatera. Dlatego w przyszłości również może stać się niezwykle szlachetnym człowiekiem o ogromnym sercu.

“O Imeldzie Lambertini patronce dzieci”

Książka może być przede wszystkim dowodem miłości do dziecka. Dziewczynka, która będzie miała możliwość czytać wspomnianą pozycję pozna niezwykłą historię Błogosławionej Imeldy, czyli patronki dzieci pierwszokomunijnych. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że kobieta jest wspomożycielką dziedzictwa, a także wszystkich osób, które tęsknią za Eucharystią. Ponadto dzieci wczytujące się w fascynującą opowieść będą mogły pokochać Tego, którego przyjmują do swojego serca w Komunii Świętej. Imelda wskaże także czytelnikom w jaki sposób trwać przy Bogu oraz z jaką czcią powinno się uczestniczyć we Mszy Świętej.

Zaproszenie plik wektorowy utworzone przez studiogstock - pl.freepik.com